Lázně ve středním a západním Slovensku

Střední Slovensko

Velmi navštěvovanými lázněmi na Středním Slovensku jsou Rajecké Teplice. Leží kousek za Žilinou v nádherném prostředí. Jsou známé svými termálními prameny a rašelinou, která je používána při mnohých procedurách. K ubytování je velmi oblíbený hotel Aphrodite, kde je saunový svět, masáže, můžete si domluvit i individuální procedury. Další možností k ubytování je hotel Diplomat, kde je bowling, plavecký bazén, tenisové kury, sauny.

Z dalších lázní na středním Slovensku to jsou velmi populární Bojnice se svými termálními lázněmi a nádherným zámkem nebo Turčianské Teplice. Pouze pro inspiraci uvádím, že pokud toužíte nejen po relaxaci ve wellness, ale i po zábavě v aquaparku, tak toto splňuje v Budapešti hotel Ramada Resort s aquaparkem Aquaworld. Nenajdete zde sice bazény s termální vodou, ale wellness hotel Aquaworld Ramada Resort **** Budapešť s vlastní lázeňskou částí a na hotel napojený aquapark Aquaworld Vám tento nedostatek vynahradí.

Západní Slovensko

Z lázní na západě Slovenska jsou nejznámější a nejnavštěvovanější Piešťany. Jsou to světově proslulé lázně, kde se léčí hlavně nemoci pohybového ústrojí, revmatické onemocnění a nervová onemocnění. Piešťany jsou právem označovány jako město parků, které zvou k příjemným procházkám, je zde velmi příjemný lázeňský život s množstvím cukráren, restaurací a barů.

Dalším střediskem na západě Slovenska je Senec se svými Slunečními jezerami a moderním aquaparkem Aquathermal s celoročním provozem. Další možností na termální relaxaci v letním období je termálním koupalištěm Vincův les ve Sládkovičovu.