Termální lázně na jižním Slovensku

Slovensko  patří spolu s Maďarskem, například lázně Sárvár, k  nejvyhledávanějším místům pro dovolenou spojenou s relaxací v termálních lázních. Jen pro porovnání s Bešeňovou - v Sárváru vyrostla nová budova pro rodiny s dětmi s tobogány a skluzavkami a s bazénem s umělým vlnobitím. Jinak na Slovensku je dnes mnoho středisek, kde podobně můžete relaxovat  s léčivými účinky podzemních termálních pramenů. V lazeňství na Slovensku v posledním období se událo mnoho významných změn a velká většina termálních lázní prošla zásadními rekonstrukcemi a mnohé z nich již nabízí služby na nejvyšší úrovni.

Jižní Slovensko

Na jižním Slovensku je nejvíce termálních lázní. Je to pozůstatek po moři, které zde před mnoha miliony let zasahovalo z maďarské nížiny a po kterém ve velké hloubce zůstaly rozpuštěné soli.

Nejvyhledávanějším termálním komplexem na jižním Slovensku je Podhajská s minerální vodou, která má podobné účinky, jako voda z Mrtvého moře. Z dalších významných středisek je to Velký Meder, který leží asi 100 km od Bratislavy. Je zde několik bazénů s termální vodou, tobogán, skluzavka a plavecký bazén. Ubytování je možno si zajistit v několika hotelech nebo penzionech - např. hotel Orchidea, Thermal Varga a další.

Dalším  známým střediskem jsou Patince, které jsou známé již od dob starých Římanů, kteří zde položili základy budoucích lázní. Nyní je zde velké venkovní termální koupaliště. Dalším navštěvovaným termálním centrem je Dunajská Streda s městským koupalištěm, kde je 6 bazénů a nově vybudované wellness centrum s masážemi a s různými druhy koupelí.